Makijaż permanentny oczu – kreska górna lub dolna oka.
Makijaż permanentny polega na wprowadzeniu specjalnego barwnika do drugiej warstwy naskórka za pomocą aparatu z cienką igiełką. Makijaż wykonuje się „drapiąc” naskórek. W ten sposób wprowadza się barwnik do przestrzeni międzykomórkowych, gdzie pozostaje on na lata. Wykorzystuje się do tego celu igiełki o wielu różnych grubościach w zależności od efektu, który pragnie się uzyskać. Takie zróżnicowanie pozwala na bardzo subtelne i precyzyjne cieniowanie, co potem efektownie prezentuje się w gotowym makijażu.
Obecnie modne jest kolorowanie linii rzęs. Daje to optyczną iluzję zagęszczenia rzęs i tworzy piękną oprawę oka. Coraz więcej osób decyduje się wykonać bardziej wyraziste modelowanie typu eyeliner czyli kreskę na górnej powiece. To jednak nie wszystko. Makijaż permanentny pozwala skorygować blizny, dopigmentować brodawki kobietom po mastektomii i np. dorysować pieprzyk.
Czy makijaż permanentny może wyglądać nienaturalnie?
Makijaż permanentny może dawać jak najbardziej naturalne wrażenie. Sama jestem zwolenniczką makijaży trwałych o naturalnym wyglądzie, gdyż te najlepiej podkreślają urodę. Decydując się na bardzo mocne podkreślenie oczu lub ust, trzeba być do tego całkowicie przekonanym. Często zdarza mi się odradzać zbytnie szaleństwa kolorystyczne. W pierwszych 2-5 dniach po wykonaniu makijażu permanentnego, jest on bardziej wyrazisty niż zamierzony efekt finalny. To nic niepokojącego. W przypadku wysokiej jakości pigmentów mineralnych optymalne nasycenie kolorystyczne, uzyskuje się po 3 tygodniach, więc nie ma potrzeby się martwić zbyt delikatnym efektem początkowym. Standardowo praktykuje się korektę makijażu po kilku tygodniach, żeby uzyskać jak najbardziej zadowalający rezultat.
Jakie są przeciwwskazania do wykonania makijażu permanentnego?
Wśród głównych przeciwwskazań do wykonywania tego zabiegu można wymienić: nawracające opryszczki, infekcje oczu, łuszczycę, nieustabilizowaną cukrzycę, ciążę, przyjmowanie leków sterydowych oraz niektóre rodzaje alergii.
Czy sprzęt używany do zabiegu jest bezpieczny.
Gabinet De LUX używa sprzętu, który posiada atesty i jest przystosowany do stosowania jednorazowych igiełek. Nową igiełkę zawsze otwieram przy klientce.
Jak długo trwa wykonanie makijażu permanentnego?
To bardzo indywidualna sprawa. Trzeba także uwzględnić czas, który jest potrzebny na omówienie i ustalenie szczegółów makijażu i poznanie oczekiwań konkretnej osoby, decydującej się poddać temu zabiegowi.
Zazwyczaj trwa to wraz z aplikacją znieczulenia około 2 do 2,5 godziny.
Przez jak długi czas można się cieszyć efektami makijażu permanentnego?
Trwałość makijażu permanentnego wynosi od 2 do 3 lat. Delikatne, naturalnie wyglądające makijaże blakną szybciej. Lepiej zatem, jeszcze przed wizytą w gabinecie De LUX odpowiedzieć sobie na pytanie czy chcemy mocny, wyrazisty i bardziej trwały makijaż, czy subtelniejszy ale szybciej blaknący.