Medycyna estetyczna

Lipoza iniekcyjna

Modelowanie sylwetki czyli LIPOLIZA INIEKCYJNA

Lipoliza iniekcyjna polega na ostrzykiwaniu skóry preparatami mającymi na celu „rozbicie” komórek tłuszczowych, a dokładnie – powodującymi rozpad trójglicerydów na glicerol i kwasy tłuszczowe, które potem transportowane są do wątroby i usuwane z organizmu w procesach metabolicznych. Pamiętam, jak pierwsze zabiegi tego typu wchodziły do Polski, budząc wiele obaw. Pytań i wątpliwości było wiele. Na szczęście mechanizm działania zabiegów lipolitycznych jest już dobrze przebadany, zabiegi wykonuje się często i wiadomo, że naprawdę nie ma się czego bać. A wręcz przeciwnie – należy cieszyć się, że w końcu mamy tak skuteczną i – w porównaniu z liposukcją – nieinwazyjną metodę pozbycia się miejscowo nagromadzonego tłuszczyku (pamiętajmy, że lipoliza to zabieg bardziej modelujący, a nie metoda na pozbycie się otyłości). – Zabiegi lipolizy iniekcyjnej są obecnie najnowocześniejszą metodą skutecznej i trwałej metody redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu. Najlepsze efekty daje powtórzenie 3-4 zabiegów co 3-4 tygodnie.

Lipoliza to jedna z najnowocześniejszych metod medycyny estetycznej, która pozwala w sposób bezoperacyjny na trwałą i skuteczną redukcję tkanki tłuszczowej. Zabieg ten polega na deponowaniu w tkankę tłuszczową mieszanki fosfatydylocholiny, deoksycholatu i np. L-karnityny lub krzemionki organicznej. Lipoliza iniekcyjna stała się alternatywą dla bolesnych zabiegów jak na przykład liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu. Jest to obecnie najbezpieczniejsza i stosunkowo niedroga metoda efektywnego usuwania tkanki tłuszczowej z danego obszaru ciała. W nowoczesnych ośrodkach medycyny estetycznej na świecie już od kilku lat z powodzeniem stosuje się fosfatydylocholinę do modelowania sylwetki ciała.

Na czym polega LIPOLIZA?
Fosfatydylocholina PPC to naturalny składnik naszego organizmu (lecytyna) stosowany w medycynie od bardzo dawna w leczeniu zatorów tłuszczowych oraz redukcji lipidów we krwi. Fosfatydylocholina i deoksycholat podane do tkanki tłuszczowej powodują rozpad trójglicerydów po zniszczeniu komórek tłuszczowych. Metabolizm tłuszczu przyśpieszony zostaje dzięki L-karnitynie. Najbardziej widoczne efekty modelowania sylwetki osiągane są u pacjentów u których nagromadzony tłuszcz nie ulega redukcji nawet w wyniku diety oraz ćwiczeń fizycznych. U pacjentów z rozległą otyłością zabieg ten jest nieskuteczny. Lipoliza iniekcyjna wykonywana jest najczęściej w okolicach podbródka i brody, policzków, brzucha, ud oraz pośladków, czyli miejsc w których najczęściej następuje nadmierne nagromadzenie tkanki tłuszczowej.